Nezařazené

Umělá inteligence v každodenním životě

Říkáte si, že je to hloupost, abychom využívali umělou inteligenci i my, normální smrtelníci, natož pak zcela běžně? Nejspíš si ani neuvědomujete, kde všude na umělou inteligenci narážíte. Vzpomeňme například na to, že vás vaše Google účty samy upozorní na to, že bylo vaše heslo na některém z účtů, které jsou propojeny s vaším e-mailem či telefonním číslem, změněno. Vezměme si například Facebook, nebo e-mail schránku od Google nebo od Seznamu – přijde vám dokonce esemeska, když si změníte heslo. Ale nejsou to jenom sociální sítě nebo banky, které inteligentní mechanismy využívají. Ptáte se, kde všude je ještě můžeme nalézt? Například program SIRI od Apple.
Zajímá vás, jaké jsou prognózy pro budoucnost? Máme několik příkladů, které se pravděpodobně stanou součástí našeho života do roku 2030.

Semafory
· Ty dnes fungují jako harmonogram. Když se naučíte jejich systém, můžete na určité křižovatky projíždět podle čisté matematiky, bez toho, aniž byste pohlédli, zda svítí zelená či nikoli. Semafory budoucnosti budou však fungovat na bázi senzoriky. Pomocí kamer budou monitorovat provoz a řídit dopravu podle potřeby, ne podle harmonogramu.

Roboti v domácnosti
· Konkrétně mluvíme například o termostatech, které budou teplotu v bytě či domě regulovat podle situace a ne podle nastaveného harmonogramu.
· Budou existovat také ledničky s dotekovými displeji, které vás samy upozorní na to, že v nich chybí nějaká základní nebo často používaná potravina.
· Také budou existovat alarmy, které poznají, kdo přišel do domu, takže mohou například spustit vaši oblíbenou píseň.

Roboti-lékaři
Ti budou sloužit jako pomocníci v domácnostech, ale i lékařům. Dokáží během vteřiny vyhodnotit zdravotní situaci člověka a usnadnit tak práci lékaře. Výsledkem bude kratší a efektivnější návštěva u lékaře.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Umělá inteligence v každodenním životě