Nezařazené

Největší lákadla v největším městě protinožců

Australská svéráznost a trochu bláznivost jako by se odrážela i v jejich architektuře. Vezměme si jejich operu – vždyť taková plachetnice, nebo spíš vesmírná loď, jak někteří poznamenávají, láká do svých útrob i lidi, kteří by za normálních okolností o operu či operetu žádný zájem nejevili. Nemůžeme se však divit.

Pakliže jste se rozhodli strávit dovolenou v multikulturním městě Sydney, které je největším velkoměstem na australském kontinentu, jistě se vám bude hodit několik tipů na výlety nebo na místa a věci, kterých byste si měli všimnout, či která navštívit.

· Sea life Sydney aquarium
To je podle turistické návštěvnosti jedno z turisticky nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších míst v celém městě. Nejspíš se to dá očekávat, vzhledem ke všem atrakcím, které zde můžete navštívit. Můžete se projet ve člunu tunelem pod skleněným dnem akvária, z nějž můžete pozorovat manty, rejnoky, ale také několik desítek druhů žraloků a jiných ryb a paryb. Celkem zde najdete třináct tisíc zvířat včetně dugongů a také moroňů indických – tvorů, kteří se podobají kapustňákům.

· Sydney tower
Tří set pěti metrová Věž v centru města, z níž máte při dobré viditelnosti šanci vidět až osmdesát kilometrů daleko. Můžete se tak kochat jak architekturou samotného Sydney, tak také přírodními scenériemi okolní krajiny – dohlédnete na Tasmánské moře i na národní parky na druhé straně, uvidíte také Modré hory.

· Zoo Taronga
Zoo se nachází tak, abyste za žirafami, leopardy a koalami viděli tepající srdce města samotného. I díky tomu se australská Zoo Taronga stala jednou z turisticky nejvyhledávanějších na světě. Jen si to představte, fotografie žirafy, za níž se rýsuje slavná Opera. Naleznete tady však i jiné druhy zvířat – lemury, gorily nebo cvičené lachtany.

· Modré hory a Tři sestry
Nedaleko města se nachází Modré hory, jejichž součástí je i sousoší tří skal zvané Tři sestry, které jsou společně s okolní krajinou zapsány na seznam Světového dědictví UNESCO.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Největší lákadla v největším městě protinožců