Nezařazené

Filmy, kde je jediný sex zárukou úspěšného početí

Zajímavým filmovým klišé je jistota úspěšného početí po jediném sexu. Hrdina totiž často po vášnivé noci umírá. Film tak obejde nudné plánování potomka, vysměje se pravděpodobnosti a vynechá celý náročný a zdlouhavý proces těhotenství, porodu a péče o novorozeně. Mnohdy je přitom výsledný potomek zcela zbytečný pro děj filmu a je jen trapnou snahou o happy end.

·         Návrat do Cold Mountain
Romantický film, ve kterém plod lásky hlavních hrdinů kompenzuje náhlou smrt milovaného muže. Dva lidé, které rozdělí válka, se po letech utrpení shledávají a mají pro sebe pouze jedinou noc. Muž hned následující den zemře a útěchou ženě je alespoň dcera, která se objeví v epilogu. Nepravděpodobné, už kvůli špatnému zdravotními stavu obou lidí, nicméně romantické.
 pražená kukuřice
·         Terminátor
Sci-fi klasika, která spojuje časový paradox s neplánovaným početím. Návštěvník z budoucnosti se snaží ochránit ženu, která je matkou budoucího vůdce vzpoury proti strojům. A aby to nestačilo, právě návštěvník z budoucnosti je tím, kdo Sarah Connor dostane do jiného stavu. A potom umře. Nepravděpodobná romance je základem příběhu pro celou sérii.
 
·         Nevědomí
Film, který je celkem ucházející sci-fi s Tomem Cruisem, dokud vše nezazdí dítě hlavního hrdiny – který samozřejmě umřel po jediné noci se svou milou. Ta potom jakýmsi zázrakem dokázala porodit a přežít s miminkem ve světě bez lidí, jídla a všech lidských vynálezů. A aby byl happy end řádně stupidní, ženu s dcerou nakonec najde klon hlavního hrdiny.
 
·         Piráti z Karibiku: Na konci světa
Tomuto dítěti předchází dost dlouhá romance a finální zápletka jaksi nenabízí hrdinům jinou možnost než počít v jediném dni. Hrdina se totiž stane prokletým a smí na pevninu vstoupit jen jednou za deset let. Poprvé se dílo podaří a při druhé návštěvě už na hrdého otce čeká devítiletý chlapec.
 
·         Hvězdný prach
Fantastická fantasy, která je plná překvapení. Prvním z nich je syn, který je doručen jednomu obyčejnému muži právě devět měsíců po jeho nečekané romanci. Matku svého syna, uvězněnou princeznu, potká znovu až za mnoho let.
 
·         Forest Gump
V tomhle filmu nepřekvapí vůbec nic, ale chytrý klučík, kterého zplodí „pro-hloupého-každý-hloupý“ Forest, už je možná trochu moc. Opět jde hlavně o kompenzaci smutku ze smrti milované osoby, v tomto případě matky dítěte. Kdyby neumírala, nejspíš by Forestovi nikdy neřekla, že má syna.
 
·         Watchmen
Jedinečná komiksová adaptace, kde je početí mladé hrdinky jen jednou z mnoha příběhových linií, nakonec se však stane docela zásadní. Bývalá superhrdinka počne svou dceru nechtěně, když se jedinkrát vyspí se svým násilnickým kolegou, který ji dříve málem znásilnil.
 chlapeček s motýlkem
·         Zbouchnutá
Jak už název napovídá, hlavní hrdinka je zbouchnutá. Dojde k tomu vcelku standardně – opije se na diskotéce a pozve si domů kluka, kterého zrovna poznala. Ráno je dost znechucená, s kým se to vyspala a je ráda, že použili kondom. Jenže oni ho tak úplně nepoužili. A opět je z toho krásný nový život.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Filmy, kde je jediný sex zárukou úspěšného početí