Nezařazené

Svítidla do dětského pokoje

V dětském pokoji by se mělo ideálně nacházet kvalitní centrální svítidlo. Může to být kupříkladu hezký dětský lustr, anebo stropní světlo. K posteli by se pak měla do dětského pokoje pořídit dětská lampička. Pokud vybíráme svítidlo do dětského pokoje, měli bychom mít na mysli, že dětský pokoj není pouze prostorem určeným pro dětské hry, ale později se stane i prostorem určeným ke studiu. Při zařizování dětského pokoje pro větší děti je tedy třeba vzít v úvahu rovněž osvětlení u psacího stolu. Mimo design dětského svítidla se rozhodně doporučuje rovněž zohlednit i jeho snadnost údržby a čištění.
dětský koutek

Lustr do dětského pokoje

Lustr, anebo jiné dětské stropní svítidlo je základem pořádného osvětlení dětského pokoje. Na trhu jsou dostupná dětská svítidla všech možných tvarů, barev a materiálů. Klasické dětské lustry je možné zakoupit například ve tvaru autíčka, zvířátka, letadélka i sluníčka. V posledních letech je možné na trhu zakoupit sety dětského osvětlení ve stejném motivu. Tyto sety obsahují současně:
      dětský lustr
      nástěnné světlo
      dětskou lampičku
dětská lampa

Vybíráme vhodné osvětlení

      Pokud má dětský pokoj nižší strop, je rozhodně vhodnější zvolit přisazené stropní svítidlo, které je upevněné přímo ke stropu. Vhodná jsou rovněž bodová světla.
      Dětský lustr by měl vrhat rozptýlené světlo, které má dostatečnou intenzitu.
      Pro malé děti jsou velice vhodná dětská nástěnná svítidla do dětského pokoje. Vždy se doporučuje umisťovat je do spací zóny a s nižší intenzitou osvětlení z důvodu klidného usínání.
      Dětská stolní lampa by měla mít funkci různého polohování.
      Rovněž by z dětského svítidla neměla vyčnívat žárovka.
      V dětském pokoji by se potom neměla nacházet stojací lampa, neboť by o ni mohlo dítě při hraní zakopnout.
      Pro zcela malé děti je vhodné umístit dětské noční světýlko u postele. Tato noční světýlka jsou na trhu dostupná v mnoha barevných variantách i provedeních.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Svítidla do dětského pokoje