Nezařazené

Země, kterou omývají hned tři moře: Turecko

Turecko leží na dvou kontinentech – jeho větší část se nachází v Malé Asii, a jenom několik stovek čtverečních kilometrů se rozléhá na území Evropy (sousedí s Řeckem a Bulharskem). Turecko je v pořadí třicátý šestý největší stát světa, a nejspíš jako bonus je omýván třemi moři: z jihu je to Středozemní moře, na západě země hraničí s Egejským mořem a severní strana patří břehům Černého moře.

Turecko má mnoho co nabídnout. Turistický ruch se zde rozvíjí velice rychle, a ačkoli má Turecko pověst nebezpečného státu, není to pravda. Turecko žije z příjmů turismu, je si vědomo, že kdyby se na jeho území něco stalo, turisty by to odradilo, a to by poslalo zemi do bankrotu. Proto se Turecko neustále snaží své služby zlepšovat, aby dokázalo západnímu turistovi vyhovět.
Najdeme zde několik vyhlášených destinací. Mezi ty nejznámější patří tyto:

Alanya

Jedná se o plážové letovisko u Středozemního moře. turismus tu kvete již od poloviny dvacátého století, a právě proto jsou zdejší služby nejvyspělejší. Jedná se o nejluxusnější letovisko, ovšem také nejdražší. Kromě pláží zde najdete i mnoho doprovodného programu v rámci hotelových komplexů.

Antalya

Jedná se o největší přístav u Středozemního moře. oblast Turecké riviéry je velice známá svými dlouhými písčitými plážemi, příjemným počasím a obrovskými hotelovými komplexy, v jejichž areálu se nacházejí i golfová hřiště. Toto letovisko je v posledních deseti letech nejnavštěvovanější.

Bodrum

I toto město je spíše přístavní, nachází se blízko řeckých ostrovů, konkrétně Kós. Pokud jste příznivci jachtaření a pěší turistiky, tato destinace je pro vás jako dělaná. V letních měsících je zde teplota nad třicet stupňů, Egejské moře je teplé a příjemně klidné o teplotě třiadvacet stupňů.

Kemer

Záliv Antalya skýtá ještě jedno letovisko. Ne tak velké, a ne tak známé. Cestovní ruch tady ve velkém probíhá až posledních pár let – kromě pláží je zde také nádherná příroda, která láká k cyklistice.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Země, kterou omývají hned tři moře: Turecko