Nezařazené

Díky teploměru určíte hranici

Mnoho lidí považuje měření teploty vody v zahradním bazénu za zcela zbytečné. Pokud se jedná o bazének, do kterého se vejde kyblík vody a jedno dítě, pak mají určitě pravdu. Protože, když se dítě dostatečně „vycachtá“, vodu většinou použijeme na zalití nejbližšího záhonu. Pokud tam ještě nějaká zbyla. Ráno přeci není problém přinést kyblík s vodou novou. U bazénů, které mají nesrovnatelně větší kapacitu, to tak jednoduché není.

bezpečné koupání

Rozhodně je nemůžeme stále napouštět a vypouštět, a tak se musíme o vodu náležitě starat. Jednou z důležitých věcí je bazénová chemie. A teď mohou nastat dvě situace. Podle toho, jaký názor má majitel zahradního bazénu právě na to měření teploty vody.

  1. Pokud jste zastánce názoru, že kupování bazénového teploměru je zbytečným vyhazováním peněz, pak tu stojíte s koupeným chemickým přípravkem a z etikety na vás kouká otázka – jakou má voda teplotu? Některé přípravky se totiž podle tohoto parametru přesně dávkují.
  2. Jestliže vám dávno plave speciální teploměr do bazénu na vodní hladině, pak už se nemusíte ničím zdržovat a můžete ošetřit své soukromé koupaliště.

gumová kachna

Kachnička říká, že je voda teplá

Mít přehled o tom, kolik má voda stupňů je dobré i v tom případě, že se tu koupou malé děti.

  • Pochopitelně, že někdo může říci, že snad pozná, jestli je voda studená nebo teplá.
    • To jistě ano, ale problém je jinde.
  • Jakmile dětem řeknete, že je voda příliš chladná, určitě přesně víte, jakou na to dostanete odpověď.

holka ve vodě

Proto je nejlepším řešením domluvit se na teplotní hranici, za kterou se do vody nepůjde. Děti si mohou hlídat samy, jestli je pro ně koupání vhodné nebo ne. A jestli jim to chcete trochu zpříjemnit, pak jim můžete do bazénu pořídit jako hlídače teploty vody želvičku, kachničku nebo zlatou rybku. O zdraví dětí se nemusíte bát, protože tyto druhy teploměrů neobsahují rtuť.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Díky teploměru určíte hranici