Www

Nechte se okouzlit krásou Chorvatska


Líbí se vám naše země a rádi cestujete zejména v tuzemsku? Proč ne, však tu také naleznete tisíce přírodních památek, rezervací, horských panoramat, rybníků, řek, přehrad a jezer, a právem můžete považovat tato místa za nejkrásnější na světě. Poměrně často se však stává, že našinec zatouží zavítat i za hranice republiky, a to zejména tam, kde to považuje za atraktivní. Rádi bychom vám nyní nabídli možnost vydat se více na jih, kde vás teplejší podnebí zláká k delšímu pobytu na slunci, na Jadran.

pobřeží Chorvatska

Chorvatsko je země, kde vás slunce osloví mnohem víc, než na severu Evropy. Pochytáte tu také více vitamínu D, a je známo, že „kam nepřichází sluníčko, tam musí zavítat lékař“. Slunce je zdroj životodárné energie a zásobuje celou planetu naprosto zdarma po celý rok, ale jen někde si jej můžete užít do sytosti po celý život.

Deficit slunečního záření se projevuje mnoha způsoby, a kromě známého nedostatku slunečního vitamínu „Déčka“ se jedná zejména o depresivní stavy. Toto je velmi dobře zmapováno v souvislosti s podzimními plískanicemi, zataženou oblohou a malým počtem slunečných dní, a patříte-li i vy k lidem náchylným na tvorbu depresí, vřele doporučujeme změnit působiště a odstěhovat se tam, kde je slunce na obloze častěji hlavně v zimním období.

jezero v Chorvatsku

V Chorvatsku bývají zimy mírnější, a i když tu máte k dispozici modravý Jadran, můžete zavítat i do vnitrozemí, například k Plitvickým jezerům nebo k prameni Cetiny https://www.najadranu.cz/portfolio/pramen-cetiny/. Za slunečného počasí je tu krásně i na podzim nebo v zimě a jistě nebudete litovat, že se nacházíte právě zde.

V Chorvatsku také můžete pochytat více námětů na zdravější životní styl, a to zejména v souvislosti se stravou. Jižní národy se stravují mnohem zdravěji, protože v jejich jídelníčku převládá zelenina, ovoce, zdravý olivový olej, celozrnné těstoviny a luštěniny. Ve stravě jižních národů bývá i více minerálů, stopových prvků, vitamínů a vlákniny.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Nechte se okouzlit krásou Chorvatska