Firmy

Jak se stahují videa?

Jednou z věcí, které naprostá většina z nás ráda na internetu dělá, je sledování nejrůznějších videí. Spoustu jich najdeme například na serveru YouTube, ale i na mnoha dalších. Jsou jich tisíce na jakékoliv téma, které nás jen napadne.

Je pochopitelné, že si mezi nimi mnoho lidí najde své oblíbené, na které se často dívá. Problém ovšem je, že kterékoliv video může být kdykoliv smazáno, ať už autorem nebo serverem samotným. Ať už je však důvod jakýkoliv, pro nás to znamená jediné – na dané video se už nepodíváme.

youtube3

Samozřejmě tomu chceme předejít. Asi nejlepší možností je stažení daného videa. Zde ovšem narazíme na další potíž: jak se stahují videa? https://www.stahujvidea.cz/jak-se-stahuji-videa Mnoho lidí, zvláště těch, kteří nemají s počítači příliš zkušeností, může být v tomto směru bezradných. Ovšem není třeba se bát – není to tak těžké, jak se na první pohled může zdát.

V první řadě je potřeba si najít vhodný program. Ten může být jak klasický, který je potřeba stáhnout a nainstalovat do počítače, tak i online. To znamená, že zde pouze navštívíte příslušnou internetovou stránku. Dále už je postup o obou způsobů podobný.

youtube4

Zkopírujeme webovou adresu onoho videa a vložíme ji do příslušného pole v daném programu či na daném webu. Dále vybereme požadovaný formát, ve kterém chceme výsledné video mít, a jeho kvalitu. Pak už jen svůj výběr potvrdíme a čekáme, až program naše instrukce zpracuje.

Jak je vidět, celý proces není tak náročný. Nejtěžší je najít vhodný stahovací program, který bude přesně vyhovovat našim potřebám. Záleží totiž na tom, zda budeme chtít výsledný soubor dále upravovat nebo si jej jen budeme pouštět.

Není tedy třeba se ničeho obávat, ačkoliv se samozřejmě doporučuje zachovávat určitou opatrnost. Tento proces zvládne bez větších problémů i začátečník. A to je dobře – alespoň se tak budeme moci dívat na své oblíbené kousky, kdykoliv nás napadne.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak se stahují videa?