Nezařazené

Jak zařadit do svého života více pohybu

Pořiďte si psa

Chlupáče venčit musíte i když venku prší nebo se vám nechce. Několikrát denně se tak dostanete na čerstvý vzduch a pěkných pár kroků nachodíte. Pokud si pejska pořizovat nechcete, protože by to byl pro vás velký závazek, domluvte se například se sousedkou (co má pejska), že jí ho 1x denně vyvenčíte. Nebo se domluvte s kamarádkou, že příště nebudete vysedávat v kavárně, ale vezmete si kávu s sebou a u toho projdete hezkou trasu s jejím hafanem. Všichni budou spokojený, s kamarádkou proberete nejnovější drby u kávy, zároveň uděláte něco pro své zdraví a pejsek se pořádně vyvenčí.

pes

Zaparkujte auto o kus dál

Neparkujte auto na nejbližším volném místě od baráku, práce nebo obchodního centra. Naschvál stůjte o kus dál. Každý krok se počítá. A jestliže jezdíte do práce mhd, vystupte o zastávku dřív a domů dojděte pěšky.

Skákejte přes švihadlo

Švihadlo je úžasný pohyb. Posílíte při něm celé tělo, zapotíte se a nic extra k němu nepotřebujete. Jen to samotné švihadlo, které stojí zhruba 100Kč a malý plácek, klidně doma v obýváku.

Věděla jste: desetiminutovým skákáním přes švihadlo dokážete spálit podobné množství energie jako při půlhodinovém běhu v mírnějším tempu

Choďte po schodech

Úplně vynechejte výtahy a choďte po schodech. Všude, kde to půjde. Pravidelná chůze do schodů vede k silnějšímu a zdravějšímu pohybovému aparátu.

cvičení

Skákejte na trampolíně

Ne, trampolína není jen zábava pro děti. Schválně si na ní zkuste chvíli poskákat. Je to náročné, ale posílíte si nohy a zadek. A výhoda je, že šetříte svá kolena.

Věděla jste: za hodinu skákání na trampolíně spálíte přibližně až 1500kcal, což je téměř dvojnásobek než během lekce zumby

Jděte se projít

Máte v okolí svého bydliště park nebo les? Skvělé. Vyrazte alespoň 3x týdně na procházku. Načerpáte energii ze slunce, odbouráte stres a vyčistíte si hlavu. 

Věděla jste: za hodinu chůze v mírném tempu přibližně spálíte 230 kcal

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak zařadit do svého života více pohybu