Nezařazené

Když se podniku nedaří

Je mnoho důvodů, proč se soukromé firmě nemusí dařit, ba proč tato může spět i přímo ke krachu. Ovšem řešení všech takových problémů může být stejné. A sice pořízení si peněz, jež se dají investovat do dotyčné firmy a tím ji zachránit přinejmenším od toho nejhoršího.

mince v dlani

Jenže co se nejednou stane, když majitel takové firmy zamíří dejme tomu do banky s tím, že potřebuje tolik a tolik půjčit? A to zpravidla rychle a za těch nejvýhodnějších podmínek? Výsledek bývá jasný – nenabídnou mu nejen ideální, ale často vůbec žádnou z půjček. A to z toho prostého důvodu, že podnikatel v nesnázích neoplývá takovými přednostmi, jež by u bankovních úředníků vzbudily pocit, že mu lze nějaké peníze bez obav svěřit. A je-li tu toto riziko, často raději žadatele odmítnou. Mám-li si poupravit známé přísloví o vrabci a holubovi, je lepší hotovost v sejfu, než úroky ve hvězdách.

Ovšem pokud se podnikatel ve snaze získat peníze obrátí na nebankovního poskytovatele půjček a jeho volbou se stane nebankovní hypotéka bez registru, je prakticky jisté, že to tak špatně nedopadne. Že se k penězům dostane, a to za těch dost možná i úplně nejideálnějších podmínek. Aniž by musel platit cokoliv předem, aniž by musel cokoliv složitě dokládat, aniž by se bylo nezbytně zapotřebí obávat nástrah ukrytých ve smlouvě, aniž by hrozilo, že se pro onoho soukromníka stane zmíněná půjčka něčím nezvládnutelným.
hotovostní ekvivalenty

Zde se stačí jednoduše zaručit za půjčenou sumu vlastní nemovitostí a prokázat schopnost splácet aspoň po malých částkách a poskytovatelé už se postarají o nalezení cesty, jak takového žadatele uspokojit. Dohodnout tu lze i přiměřeně dlouhou dobu splácení, i vhodně vysoké splátky, vše se obejde bez zbytečné byrokracie a po podpisu smlouvy lze inkasovat a používat ony peníze k čemukoliv, co s byznysem dotyčného člověka souvisí.

Čímž lze firmu bez problémů zachránit. A o to přece jde.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Když se podniku nedaří