Firmy

Hlídejte si své zaměstnance


Když je člověk majitelem firmy zaměstnávající větší počet řidičů používajících povícero firemních vozidel, má to velmi často hodně těžké. Přímo bytostně totiž cítí, jak si zaměstnanci, putující po různých vlastech českých, přilepšují na jeho úkor.

nákladní auto

  1. Na jednom konci republiky si určitě jeden z jeho řidičů sehnal vedlejší kšeftíček. Se služebním autem tam určitě dělá nějakou fušku, zatímco jeho práce, již má vykonávat, stojí nebo je odbývána. Ovšem zkuste mu to dokázat, když sedíte ve firmě desítky nebo dokonce stovky kilometrů daleko od něj!
  2. Na druhém konci republiky zatím jiný řidič nejspíš tankuje naftu do vlastního kanystru namísto do podnikového vozidla. Firma to platí a on si užívá. Jenže jak mu to dokázat, když není možné ho fyzicky chytit za ruku? Má sice daleko vyšší spotřebu než ostatní šoféři, ovšem zarputile tvrdí, že je to tím, že má nejstarší neudržované vozidlo, které má děsivou spotřebu.
  3. Třetí řidič někde jinde má docela obstojné zpoždění. Určitě se zastavil někde u své milenky a užívá si s ní v pracovní době. I jeho tachometr často ukazuje, že najezdil víc, než měl. Jenže on tvrdí, že je tomu tak proto, že byla na silnici bouračka a on tak musel složitě hledat objížďku a tudíž se jeho cesta natáhla.
  4. A obsluha stavebních strojů, rozesetých po mnoha stavbách? Co ta vlastně dělá? Kolik toho dělá pro firmu a kolik tajně do vlastní kapsy?

To se zkrátka nedá uhlídat, myslí si dotyčný šéf.
Jenže pozor! Ono se to ohlídat dá. A to vcelku snadno a spolehlivě. Stačí si zařídit sledování vozidel a šéf může být v obraze, ať už jsou provinilci jakkoliv daleko od něj.

cestování

Pomocí RMC systému lze totiž i na dálku hravě sledovat nejeden ukazatel, který odhalí případné hříšníky. Lze vědět o:

  • spotřebě pohonných hmot
  • pohybu vozidel a strojů
  • jízdním stylu řidičů
  • produktivitě práce
  • případně o krádežích vozidel a podobně

Majitel tak má vše pod kontrolou, a to aniž by musel opustit svou kancelář. Ví o všem, ať je, kde je, virtuální „žalobníček“ mu prozradí dobrou práci i každou případnou nepravost.
A to se to potom šéfuje!

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hlídejte si své zaměstnance