Zboží

Žlutá a ještě žlutější kurkuma

Pokud budeme mluvit o kurkumě, pak musíme hned v prvé řadě říct, že se jedná o žluté koření. To je patrné hned na první pohled, nikdo to nepřehlédne. Jeho zbarvení je naprosto typické a to díky kurkuminu, který obsahuje.

kurkuma

Kurkuma není kari

Jistě znáte také žluté koření jménem kari. Kari ale není kurkuma, ovšem kari právě žlutou kurkumu obsahuje, proto bývá i kari žluté, právě díky kurkumě, kterou obsahuje. Tolik na vysvětlenou a pojďme se podívat na další jeho zajímavosti a přednosti.

Pochází z Asie, takže to jsme se nespletli, je primárně používaným kořením v indické, thajské a indonéské kuchyni.

Velkou zajímavostí je, že se právě o kurkumě píše i v nejstarších dochovaných starodávných knihách. Toto koření je tedy známo po tisíce let.

Má typickou chuť i vůni. Trochu štípe na jazyku, což není vůbec na škodu, ale právě naopak je to typická vůně a zemitá chuť čím se vyznačuje.

Chtěli byste si pořídit toto koření?

Proto Vás jistě zaujme také kurkuma cena https://www.nakliceno.cz/kurkuma/.

Ceny se totiž pohybují velice nízko.

Do své kuchyně si ji proto může pořídit naprosto každý.

misky s kořením

Oceníte její vlastnosti při přípravě polévek, omáček, sladkých i slaných pokrmů. Přidává se do hlavních jídel, do rýže, která získá báječnou chuť, můžete s ní okořenit jakékoliv maso i ryby, doladit sýr k dokonalosti před roztopením, zapéct s těstovinami, zkrátka a dobře je toho opravdu hodně, čím můžete své pokrmy ozvláštnit a přidat jim nezaměnitelnou typickou chuť.

Pokud zvolíte, bio kurkumu, dbáte i na životní prostředí. Každý by měl dbát na ohledy životního prostředí na to, jak s potravinami zacházíme, jak je sklízíme, jak s nimi dále nakládáme.

Má pozitivní účinky na lidské zdraví. Jako antioxidant redukuje v těle volné radikály. Je také silně protizánětlivý a tak je vhodný ke každodenní konzumaci. Navíc podporuje trávení a krevní oběh, což jsou vynikající vlastnosti, které naše tělo potřebuje.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Žlutá a ještě žlutější kurkuma