Zboží

Výroba energie přes solární panely


Solární panely jsou na nemovitosti poměrně často využívány, protože díky tomu můžeme ušetřit spoustu peněz za elektřinu, když máme svou vlastní.

Výroba energie přes solární panely

Vlastní energie

Cena elektřiny není nijak nízká, přičemž se stále hovoří o jejím zdražování, a proto lidé hledají cesty, jak ušetřit. Jednou z nejefektivnějších možností je vyrábět elektřinu sám sobě, kdy nemusíme platit za tu z elektrárny. Musíme však bydlet v rodinném domě, abychom měli, jak tuto výrobu realizovat, aby se nám vyplatila. Nejefektivnější je totiž mít takovou malou solární elektrárnu na střese, která funguje na solárních panelech. Jde tu o to, že využíváme Slunce, kdy se přeměňují sluneční paprsky na elektrickou energii.

solární panely

Takto nejsme na nikom závislí a výroba nás zároveň nic nestojí. Výhodou je také fakt, že se jedná obnovitelný zdroj energie, který není v současné době vyčerpatelný, protože životnost Slunce je odhadována na několik miliard let. Jedinou nevýhodou je vyšší pořizovací cena, která se nám však časem vrátí. Pokud je Vaše nemovitost vhodná pro solární panely, tak tuto možnost promyslete, protože můžete dost ušetřit.

Nabíjecí baterie

Podle čeho se určuje návratnost? Je toho opravdu celkem dost, a proto je nejlepší nechat si vše spočítat od firmy, která tomu rozumí, abychom zjistili, jestli vůbec se nám investice vrátí. Rozhodující jsou totiž parametry jako intenzita slunečního záření, úhel naklonění panelů, počasí, výkon panelů a podobně, přičemž to všechno dohromady dá výslednou produktivitu. Je tu však problém v tom, že Slunce nesvítí přes noc a při určitém počasí.

energie ze Sluníčka

Naopak když praží Slunce, tak ani všechnu vyrobenou energii nespotřebujeme. Z toho důvodu můžeme využít baterií, které se nám při přebytku nabíjí a pak tuto energii můžeme využívat klidně o půlnoci. Baterie pro fotovoltaiku cena se liší hlavně podle její kapacity. Zde zase hodně záleží na tom, jak velký systém máte, abychom baterii co nejefektivněji využili, a ještě snížili dobu návratnosti. Dohromady budeme tedy mít skvěle fungující systém, přičemž spotřebiče doma nám poběží díky slunečním paprskům.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výroba energie přes solární panely