Zboží

Jak vybrat ideální přístřešek na svou zahradu? Chtěli byste pergolu, altán nebo zahradní stan? Poradíme vám!


Přemýšlíte už nějakou dobu nad novou pergolou nebo jiným typem přístřešku na svou zahradu? Nevíte, co by se vám nejvíce líbilo? Mezi čím můžete volit?

Jak vybrat ideální přístřešek na svou zahradu? Chtěli byste pergolu, altán nebo zahradní stan? Poradíme vám!

Trávit čas na zahradě je skvělé, můžete si tam odpočinout, můžete se na zahradě ale také bavit a zejména v létě většinou trávíme právě na zahradě více času, než doma. Pokud máte zahradu, neměl by vám na ní chybět i nějaký ten přístřešek. Ptáte se proč? Díky přístřešku můžete získat pohodlí, soukromí a hlavně budete chráněni před sluníčkem, deštěm i větrem. Je mnoho možností, vytvořit si svůj koutek na zahradě můžete několika způsoby. Je jen na vás, jakou možnost zvolíte. Co vám bude nejvíce vyhovovat. A jaké přednosti mají jednotlivé druhy zahradních přístřešků?

posezení na zahradě

Jednoduchá ochrana před vlivy počasí, které nelze předvídat

Vždy záleží na tom, jak velkou zahradu máte. S menšími zahradami je to složitější, to si budete muset dobře v hlavě promyslet, kam by se vám mohl přístřešek vejít, určitě si můžete vyměřit volný prostor a hlavně musíte počítat ještě s tím, že na zahradě nemůže být pouze přístřešek, počítejte tedy i s nějakým tím prostorem kolem dokola. Máte už místo? Výborně, teď můžete začít vybírat přístřešek.

Nejjednodušší ochranu před deštěm či sluncem získáte díky zahradnímu stanu. Ty mají velmi jednoduchou obvykle kovovou konstrukci, postavení stanu je snadné a pod tento stan si pak můžete umístit posezení, využít se dá během zahradních sešlostí, ale můžete si pod stanem vytvořit i koutek pro odpočinek. Pod stan se můžete kdykoliv schovat, stan se hlavně dá na zahradu dát kdykoliv, nemusí tam být nastálo, jiné typy přístřešků jsou naopak už od počátku součástí zahrady.

zahradní altánek

Něco trvalejšího!

Zahradní stany mohou být řešením, ale mnohem lépe vypadají zahradní altány a pergoly https://www.pergoly-trutnov.cz. Je jedno, jaký materiál na ně zvolíte, ale určitě pak získáte stabilnější a trvalejší zahradní stavbu, takový přístřešek nemusíte na zimu schovávat a hlavně se dají altány i pergoly využít opravdu celoročně.

Altány mívají složitější konstrukci, jsou stabilnější a mají pevné zastřešení, pergoly se nejčastěji přistavují přímo k domu a ne vždy jsou celé zastřešené, na to pozor. Dle svého uvážení si je ale můžete navrhnout, jakkoliv uznáte za vhodné. Možností je celá řada. V altánech i pergolách však najdete mnohem více soukromí i klidu.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak vybrat ideální přístřešek na svou zahradu? Chtěli byste pergolu, altán nebo zahradní stan? Poradíme vám!