Nezařazené

Kouzlo slev

Slevy jsou lákadlem. A přesně proto nás s nimi obchody zásobují a valí se na nás ze všech stran. Ruku na srdce, nekoupili jste ve slevě někdy něco, co vám teď jenom leží doma a vy pro danou věc nemáte využití? Určitě se to stalo každému z nás. Slevám je totiž neuvěřitelně těžké odolat.

Jde o psychologii. Člověk má pocit, že když na něčem ušetří (a někdy je proklamováno, že opravdu obrovsky, kdo by odolal slevě 80 %, no ne?) prakticky na dané věci vydělá. A co kdyby ji v akční ceně nekoupil a za pár měsíců ji potřeboval a utratil za ní o několik tisíc víc? Ve většině případů však ne.
upozornění na slevy

Slevy jsou ve všech odvětvích. V potravinovém průmyslu jde většinou o slevy o pár korun. Lidé přesto berou supermarkety útokem. Když o tři koruny zlevní cukr, je během pár hodin vyprodán. Pokud se však neživíte jako cukrářka nebo výrobou zavařenin, opravdu se vám vyplatí nakoupit desítky kilo cukru, které vám budou zabírat doma několik měsíců místo? Když na nich ušetříte řádově třeba padesát korun? Před náletem do supermarketu se nad tím rozhodně zamyslete.

Co se slev na oblečení týče, ty jsou ošemetné. Oblečení se mění a je tedy možné, že to, co je zrovna ve výprodeji už později opravdu neseženete. Na druhou stranu, potřebujete opravdu deset triček, protože jedno stálo pouhých osmdesát korun?
procenta nad dívkou

Slevy, které se opravdu vyplatí jsou ty na elektroniku. Zde může jít řádově o tisíce korun. Hra obchodníku však nemusí být vždy čestná a před slevami mohou například ceny navýšit tak, aby sleva vypadala obrovsky, ale ve výsledku byla řádově ve stovkách korun. Stejně tak je nanejvýš zbytečné kupovat elektroniku „do foroty“, protože je zrovna v akci, a „co kdyby se hodila“. Ve většině případů nakoupíte naprosto zbytečné, drahé věci, které byly sice o něco levnější, ale vy na nich rozhodně neušetříte, protože je nepotřebujete. Další věc je ta, že takovéto věci se rychle inovují a jejich úroveň rychle klesá. Supermoderní smartphone bude za rok průměrným, a tak je zbytečné si ho kupovat „do zásoby“, když ve chvíli, kdy se k jeho používání dostanete byste ho koupili za stejnou cenu, ne-li levněji.

Je třeba přemýšlet, sledovat trh a nenechat se zlákat skvělými nabídkami. Na druhou stranu… Pokud se vám ta bundička tak moc líbí a oni ji dokonce zlevnili… Kupte si ji! Udělejte si radost!


Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kouzlo slev