Nezařazené

Proč nemůžete najít toho pravého?

Proč nemůžete najít toho pravého? 

Možná se stále ptáte, jak najít toho pravého, když nikam nechodíte, jen marně hledáte a stále nikdo nepřichází a vy už jste bezradná. Možná jste si hledala svého vyvoleného v barech či na diskotékách a pak jste přišla na to, že to není tak úplně vhodné místo na seznámení. Většinou jste narazila na takové, kteří chtěli třeba jen románek na jednu noc, zatímco vám šlo o úplně něco jiného. Anebo jste už byla tak bezradná, že jste zkusila různé seznamky, jelikož se dnes téměř každý seznamuje na internetu. A pravděpodobně jste zjistila, že tam to není o moc lepší a přitáhla jste si vždy do života někoho podobného, kdo se jevil, že hledá vztah, a nakonec vás třeba jen využil nebo navrhl kamarádství s výhodami. A tak jste zanevřela na vztazích a už nevěříte tomu, že se někdo “normální” objeví. Pravděpodobně se obhajujete tím, že nikam nechodíte, abyste někoho mohla najít a že jsou stejně všichni stejní. To je omyl, kterému bohužel mnoho žen podléhá. Je srozumitelné, že do takového stádia plno žen sklouzne, když se jim dlouhodobě nedaří najít partnera, ale přesto se všemožnými zoufalými činy snaží někoho najít, protože všechny už někoho mají a proč vy mít nemůžete, když na vás není nic špatného… 

mladá žena

Nehledejte, počkejte si! 

Problém, je v tom, že pravděpodobně hodně tlačíte na to, že někoho musíte nutně mít a podvědomě stále všemožně doufáte, že ho objevíte, ačkoli si toto zoufalé počínání třeba neuvědomujete. Pro někoho, kdo byl zvyklý být neustále ve vztahu a kdo stále potřebuje citovou oporu, je bezpochyby těžké se oprostit od neustálého hledání a čekání na prince na bílém koni. Jenže takto to nefunguje, pokud skutečně chcete životního partnera. Za prvé nesmíte být zoufalá a dělat zoufalé činy, třeba tak že skončíte s někým opitá hned v posteli. Muž, který chce vztah, chce sebejistou a uvědomělou ženu, která je za své činy zodpovědná.

smutná žena

Možná jste to slýchala už mockrát, ale je skutečně důležité zaměřit se nejdřív na sebe. Věnujte se hlavně sama sobě, dopřejte si to, co vám může poskytnout ten druhý a hlavně si nepřipouštějte pocit samoty. Je to jenom důkaz toho, že jste citově nevyrovnaná a že ke štěstí nutně potřebujete toho druhého. A co je důležité – přestaňte ustavičně hledat. Ten pravý opravdu přijde z ničeho nic a zkuste trochu věřit na osud a náhodu. Nucené shánění a vybírání si “z katalogu” na seznamce toho pravého zřejmě nepřitáhne. Třeba vás svede nějaká náhoda dohromady, možná to bude kolega z práce, třeba vám kamarádka představí nějakého známého nebo třeba vás jenom tak někdo osloví na ulici. Ale nezapomeňte, přijde to až v ten správný čas, kdy budete na vztah připravená, kdy budete zcela vyrovnaná a úplně přestanete hledat!  

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Proč nemůžete najít toho pravého?