Nezařazené

Půjčka ke splnění snu

Rodinné pohodlí, mít svůj vlastní domov. O tom s ní téměř každý, kdo je rodinný typ. Pokud však nedědíme obrovské bohatství nebo nezbohatneme zázračným způsobem na stavbu vlastního domu prostě nemáme.
Nejsnazší cestou, jak přijít k penězům je půjčka. Zde většina klientů bank dostane strach. Půjčka symbolizuje určitého strašáka v poli, který hlásí příchod exekutorů, ztrátu veškerého majetku nebo jiné děsivé představy.
Nemusí tomu tak být. Pokud se zaměříme na bankovní půjčky, speciálně na produkt stavebního spoření. Když spoříme alespoň dva roky a získáme potřebnou bonitu můžeme si zažádat o hypotéku . Ta nám poskytne dostatek prostředků pro pohodlnou stavbu.
minidům na kalkulačce.jpg
O pomyslných strašácích se bavíme pouze v případě rychlých půjček. Ty se ovšem absolutně nevyplatí v rámci stavby domu. Jsou to půjčky bez ručitele kdy úroky dalekosáhle překonávají pojem lichvářství. Zadlužit se takovým způsobem je absolutní nerozum.
V rámci hypotečního úvěru můžeme ručit dvěma způsoby:
· Nemovitostí
· Příjmy
Tento typ úvěru je nám poskytnut pouze v případě dostatečného ručení. Můžeme ručit buď Nemovitostí nebo Příjmy.
V rámci nemovitosti nám banka poskytne úvěr do 2/3 hodnoty nemovitosti. Tu určí soudní znalec.
Ohledně ručení příjmem musíme mít zaměstnavatelem podložený dlouhodobý finanční příjem. Který kryje banku před případnými ztrátami.
V obou případech daný institut uvolňuje peníze postupně. Jelikož se jedná o hypoteční úvěr banka vyžaduje doložení průběhu stavby. Následně dochází na stavbu také pověřená osoba, která fyzicky informuje banku o jejím průběhu.
chaloupka v horách.jpg
Výhodou daného úvěru je jeho nízké úročení. To se pohybuje kolem 2 % což se blíží absolutnímu minimu.
Splácení úvěru je možné dělit na fixní nebo variabilní. Fixními splátkami klient pravidelně hradí sjednané částky. Druhá možnost nám dává šanci vyřídit si nejprve potřebné závazky, a poté splatit větší část dluhu.
Pokud tedy uvažujete o stavbě není vhodnějšího období než nyní.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Půjčka ke splnění snu