Nezařazené

Co se dnes nejvíce nakupuje na internetu?


Mezi nejvíce nakupované zboží dnešní doby bychom mohli zařadit oblečení, počítače nebo dokonce kosmetiku. Lidé začínají čím dál tím více nakupovat na internetu více, než v kamenných obchodech. Ono nakupování z pohodlí doma je určitě lepší variantou, než se mačkat někde v obchodech s miliónem lidí. Nakupování na internetu má ale určitě své výhody, ale i nevýhody. Záleží ale na každém z nás, pro co se rozhodneme.

peněženka pod lupou

Možná vás překvapí, že skoro 50% lidí si alespoň jednou ročně objedná z nějakého toho e-shopu oblečení nebo obuv. U kosmetiky je to okolo 40%. U elektroniky v podobě počítačů nebo notebooků je to okolo 35%.

A kdo že nejvíce na internetu nakupuje? Ano, jsou to samozřejmě ženy. Muži už je ale začínají dohánět. Liší se od sebe pouze o 3%.

Mezi ten nejhlavnější důvod, proč jak ženy, tak i muži nakupují na internetu, jsou mnohem lepší ceny. Dále je to pak ušetřený čas a hlavně široký výběr.

Možná už jste se dokonce někdy setkali i s tím, že některé zboží ani v kamenných obchodech prostě neseženete. Na druhou stranu je zase pravda, že už by se pomalu nemělo další zboží kam umístit, když se podíváte, jak vypadají některé obchody.

Jestli je něco, co jako jediné lidem při nákupu přes internet vadí, pak je to nutnost čekání na dodání nebo poměrně vysoké náklady, které jsou spojené s dodáním.

rodina v nákupním centru

Mezi ty, kteří dokonce až odmítají nákup přes internet, můžeme zařadit lidi nad 50 let, středoškoláky nebo lidi s nižšími příjmy.

Je opravdu šílené, jak velké množství peněz jsou Češi schopni utratit na internetu. Minulý rok totiž bylo prodáno zboží za 8 miliard korun. V tuzemských oblastech za skoro 100 miliard korun.

Když se nad tím tak zamyslíte, kolik byste řekli, že jste utratili korun v minulém roce právě vy za nákupy přes internet u nás a kolik v oblastech tuzemských? Možná také zjistíte, že to rozhodně nebylo málo.

Každý z nás má prostě rád nakupování a to už se nikdy nezmění.


Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Co se dnes nejvíce nakupuje na internetu?