Láska

Je láska opravdu nejdůležitější věc v životě?

Mnoho mladých lidí si představuje lásku jako bezchybnou a dokonalou sílu, která ze všeho umí udělat dobré a šlechetné věci. Tito lidé však velmi často názor na lásku změní po prvním neúspěšném romantickém vztahu, což je velká škoda.

Myslím si, že láska je opravdu jedna z nejkrásnějších věcí, jakou můžeme najít, ale není to ta nejcennější. Každý má životní hodnoty zajisté nastavené jinak. Někteří lidé nejvíce touží po moci, jiní po materiálních věcech. Opravdu zralé uvažování o životních hodnotách se nám však často naskytne až v pokročilém věku a až zpětně dokážeme posoudit co doopravdy bylo v životě to důležité. Proto není nazmar naslouchat starším lidem, kteří toho již v životě zažili mnoho a mají více zkušeností. Nechci tím ale shazovat vyspělost a rozumný názor mladých lidí, který někteří opravdu mají.

láska ke zvířatům

Kouzlo lásky je nejspíše v tom, že má mnoho forem. Nemusí se vždy jednat o partnerskou romantickou lásku. Další velmi silný druh je láska ke zvířatům nebo celkově k bližním. Pokud je člověk tak zvaně láskyplný, tak každý z něj cítí hřejivou energii, kterou vyzařuje. Avšak ne každý člověk může být láskyplný. Je velmi důležité následovat své potřeby a být vnitřně v pořádku. Zkrátka nelze lásku rozdávat, pokud ji nemám sám k sobě a v sobě. Lásku nejde ošálit ani předstírat. Možná chvíli, ale časem vždy vypluje napovrch pravda.

zamilovaný pár

Důležitou výsadou, kterou v životě potřebujeme stejně hodně jako lásku je respekt. Ať je se jedná o respekt ke starším, respekt ostatním k nám, respekt k hodnotným věcem a nebo respekt k tradicím. Tato výsada úzce souvisí s láskou jelikož bez respektu by láska mohla být pouze naivním prvkem v našem životě. Ať už milujeme určitou osobu jakkoliv moc, tak bez respektu se v tom vztahu daleko nedostaneme. Další životně důležitá výsada je pokora. Ta však zase úzce souvisí s respektem. Dá se tedy říci, že láska je opravdu ta nejdůležitější věc v života, ale je nutno na ni pohlížet komplexněji, než pouze na první pohled.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Je láska opravdu nejdůležitější věc v životě?