Zboží

Kamenný obklad v interiéru? Proč ne?

Obkladový kámen v interiérech slaví v posledních letech velký úspěch. Jedná se v podstatě o věčný materiál, který najde zalíbení v moderních interiérech, ale i chatách nebo chalupách. Kamenný obklad v interiéru je možné navrhnout z přírodního nebo umělého kamene. Od toho se samozřejmě odvíjí náročnost instalace nebo pořizovací cena. Kamenný obklad však nemusí nutně zdobit pouze interiér, s klidným svědomím ho můžeme použít na obložení fasády.

Umělý anebo přírodní kámen

I když si to řada lidí neuvědomuje, umělý i přírodní kámen jsou dva rozdílné materiály, které se liší hned v několika ohledech. Vždy záleží na preferencích či finančních možnostech kupujícího. Zatímco přírodní kámen nabízí kvalitu, za kterou je zapotřebí si připlatit. Umělý kámen zase přijatelnou cenou, která je vykoupena horší kvalitou. Každý z materiálů má něco do sebe, jak se tedy rozhodnout?

Přírodní kámen nabízí kvalitu i vyšší pořizovací cenu

Milujte přírodní materiály, které jsou stálé a dokáží stárnout s grácií? Tak je pro vás obklad z přírodního kamene tou správnou volbou. Je však zapotřebí počítat s vyššími vstupními náklady, na druhou stranu je takový obklad doživotní pastvou pro oči. Přírodní obklad je pochopitelně těžší, a to primárně u hrubších povrchů, instalaci proto vždy raději předem konzultujte s výrobcem.

kamenná mozaika

Přírodní kámen co se týká barev a struktur k vám také nebude nikterak vstřícný. Ovšem pokud budete nenároční v tomto ohledu, můžete si dovolit obklad, který je jedinečný svou odolností a kvalitou.

Umělý kámen představuje cenovou dostupnost

umělý kámen

Líbí se vám kamenné obklady, ale na jejich pořízení nemáte potřebné finance? Nevadí, na trhu existují obklady z umělého kamene. Ty jsou mnohdy k nerozeznání od přírodního materiálu. Oproti tomu levné napodobeniny příliš věrohodnou repliku nenabídnou.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kamenný obklad v interiéru? Proč ne?