Nezařazené

Kartonové obálky (nejen) pro bezpečné odesílání dokumentů a smluv

Když potřebujete někomu odeslat poštou či jinou přepravní společností papírové dokumenty, nemusíte je balit do velké krabice, stačí pouhá kartonová obálka.

Výhody kartonových obálek

Je to osvědčená klasika – do kartonových obálek jsme vkládali předměty a papírové dokumenty již před mnoha desítkami let. Putovaly napříč republikou a do jiných zemí v rámci poštovních služeb i za socialismu a nebyl s nimi žádný problém. Jestliže obálku bezpečně uzavřete, chrání před poškozením svůj obsah díky technologii zpracování kartonu – ten je natolik pevný, že se vnitřní obsah nepřehýbá a nedeformuje, pokud se s obálkami zachází v rozumných mezích. Poštovní doručovatelé jsou dostatečně poučeni, jak zacházet se zásilkami, které jsou navíc pojištěné proti poškození, ztrátě či krádeži.

kartonová obálka

Výhodné rozměry – většina obálek z papírového kartonu je zhotovena v rozměrech A4, tedy v nejčastěji využívaném rozměru papírových dokumentů, faktur, dodacích listů, smluv atd., které při vkládání do obálek nemusíte přehýbat. Samozřejmě lze zvolit i menší či větší rozměry obálek A3 nebo A5. Tímto způsobem lze odesílat i některé knihy, prospekty, kalendáře, DVD nosiče nebo drobnosti bez ostrých hran, které obálku neprotrhnou.

poštovní obálky

Ekologický a recyklovatelný materiál – karton jednoduše po použití odložíte do kontejneru s tříděným odpadem a ten se pak promění v recyklační lince v surovinu, druhotně využitelnou. Nákupem kartonových obálek podporujete ochranu přírody a přispíváte i k tomu, že se do životního prostředí neuvolňují mikroplasty.

Zdravotní nezávadnost – pokud vezmou obálku do rukou vaše děti a budou si s ní chtít hrát, můžete jim tento výrobek bez obav svěřit. Papírový karton mohou žmoulat v prstech, vystřihovat z něj figurky, malovat na něj, a v zásadě nevadí, pokud si jej vloží do úst. Neobsahuje ftaláty a žádné jiné toxické chemikálie a neublíží ani alergikům.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kartonové obálky (nejen) pro bezpečné odesílání dokumentů a smluv