Nezařazené

Když nejsou peníze

Peníze jsou něco, co nesmí novodobému člověku v žádném případě chybět. Ten, kdo je má, si, jak je každému z nás velice dobře známo, může pořídit kdykoliv cokoliv z toho, co je mu právě zapotřebí, a kdo má tuto možnost, má to v každém ohledu daleko snadnější než ten, kdo se co chvíli potýká s finančním nedostatkem.

Ovšem ani spotřebitelům, ani soukromým podnikatelům není vždy a všude přáno. Každému se může – někdy vzácně, někdy občas a někdy třeba také každou chvíli – stát, že mu peníze dojdou ve chvíli, kdy mu je jich zapotřebí. A protože se nelze bez peněz obejít, je obvykle třeba si je zase co nejdříve sehnat, třeba i za cenu toho, že si je někdo takový aspoň půjčí.

americká mince

Ovšem kde si půjčit? Od koho si peníze vzít, v jaké podobě půjčky a za jakých podmínek? O tom už se dá dlouze polemizovat. Protože každý má v tomto ohledu své představy, a při výběru půjčky záleží vlastně i na tom, jak si takový žadatel stojí. Zatímco mu totiž v jednom případě přispěchá na pomoc kdekdo, jindy marně hledá někoho, kdo by mu byl ochoten pomoci. V čemž sehrává zásadní roli i to, jak na tom takový žadatel o půjčku po ekonomické stránce je.

Když je na tom dotyčný ještě pořád vcelku dobře, nějakou půjčku sežene klidně i vcelku hravě, někomu takovému se finanční instituce klidně i přímo podbízejí. Zatímco když už někdo není třeba i na první pohled bonitní, zbývá mu nejednou jen jediná alternativa, jíž je hypotéka bez registru.

USA peníze

Je to totiž právě nebankovní společnost s touto nabídkou, která dokáže podat pomocnou ruku i někomu takovému. A sice proto, že se za nebankovní hypotéky dává do zástavy nemovitost, a to skýtá možnost přimhouřit oko nad nejedním dalším problémem, který může žadatel mít.

A když se tu tak přimhouří oko, uspěje třeba i někdo, kdo má vcelku nízké příjmy, nedokonalé registry dlužníků atd. Tedy ten, koho by jinde odmítli.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Když nejsou peníze