Nezařazené

Tvářet závity nikdy nebylo jednodušší

Tvářet závity má mnoho výhod. Je to ekonomické, efektivní a také to má jiné, konstrukční výhody. Jsou však oblast, kde se tato technologie použít nedá. Je to zejména potravinářský nebo letecký průmysl. Možná se ptáte, v čem tkví ony výhody a nevýhody tohoto řešení? Právě to se nyní dočtete, stačí jenom pozorně číst.

starý šroubový spo

Tváření aneb skvělý způsob, jak změnit tvar polotovarů

Jistě jste slyšeli o tom, že existuje tváření za tepla a za studena. Obě metody jsou velmi zajímavé, zejména pak proto, že jde o technologie, které se používají ke změně tvaru součásti, avšak bez tvorby jakýchkoliv třísek. Jednoduše řečeno, materiál je tlakem měněn do kýženě podobu, žádná tříska proto nemůže vznikat. Co se tímto způsobem získá? Je to zejména plastická deformace polotovaru v určitém místě, což má za následek mnohé:

  • Zmíněná změna tvaru součásti, což sice má svá omezení, ale také mnoho dalších možností, což u obrábění říct nedá
  • Zpevnění v místě tváření, a to vlivem zvýšení hustoty vláken, nikoliv jejich přerušení, jako je tomu v případě
  • Mnohem rychlejší dosažení změny tvaru, což je možné díky mnohem větší strojním rychlostem, díky čemuž se celá výroba stává efektivnější a produktivnější

matice se šrouby

Abyste tedy mohli efektivně zhotovovat závity, měli byste si k tomu pořídit specializovaný nástroj. Ten nese název tvářecí závitník, který se může velmi jednoduše stát nástrojem, který při výrobě součástí se závity budete používat velmi rádi. Je to skutečně produktivní metody, neboť se používají mnohem větší strojní rychlosti, než tomu je u řezání závitů. Zapomeňte proto na pomalé strojní a technologické procesy, které neumožňují využít veškerý potenciál vašich výrobních zařízení. Nyní máte možnost zvolit technologii, která vám dovolí zvýšit produktivitu, což se vyplatí nejenom z hlediska technologie, ale také z hlediska financí, a to je něco, co se vyplatí.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Tvářet závity nikdy nebylo jednodušší