Nezařazené

Může být oprava bazénových čerpadel prováděna pouze odborníkem?

Asi jen málokdo zná lepší pocit, než se ponořit v horkém letním dni do chladivé, osvěžující vody bazénu. I to je koneckonců důvod, proč jej v nějaké podobě najdeme prakticky na každé zahradě, ať už u rodinného domu či chaty nebo chalupy.

Problém samozřejmě je, že udržet dostatečnou kvalitu a čistotu vody po celou sezónu není nic jednoduchého. Proto využíváme nejrůznější zařízení, která nám mají s tímto úkolem pomoci. Jedním z těch nejběžnějších je pak čerpadlo s filtrem.

bazen5

Princip jeho fungování je jednoduchý – voda se nasaje pomocí čerpadla, projde přes filtrační materiál, kde se zbaví nečistot, a následně je vypuštěna zpět. Je to jednoduchý, ale velmi účinný princip, známý již prakticky po staletí.

Ovšem podobně jako kterékoliv jiné zařízení, i toto se může kdykoliv porouchat. Pravděpodobnost je tím větší, čím více je zatěžováno. Koneckonců, každý výrobek má jen omezenou životnost. Otázkou však je, co můžeme dělat, pokud se něco takového stane.

V podstatě máme dvě možnosti – buď daný problém opravíme sami, nebo čerpadlo odvezeme do servisu. Jak ale zjistit, která možnost je pro nás ta vhodná? Koneckonců, oprava bazénových čerpadel nemusí být zrovna jednoduchá záležitost. Zde je potřeba zvážit několik faktorů.

bazen6

Tím prvním, co bychom měli řešit, je, zda je onen přístroj ještě v záruce. Ano, minimální zákonem daná délka je dva roky, avšak mnoho firem nabízí i prodlouženou záruku. Pokud tedy zjistíte, že v záruce ještě je, podívejte se na záruční podmínky, zda se vztahují i na vaše poškození. Pokud ano, odvezte jej do autorizovaného servisu.

Pokud však již záruční lhůta uplynula, pak vám jej zadarmo nikdo neopraví. V takovém případě je dobré zvážit, o jakou poruchu se jedná, a zda máte dostatek znalostí a zkušeností, stejně jako potřebné nářadí, abyste opravu zvládli sami. Zde je však nutné nepřeceňovat své schopnosti, protože pak by vás to stálo ještě více.

Je toho tedy dost, co je potřeba dobře uvážit. Věřte ale, že se to nakonec vyplatí.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Může být oprava bazénových čerpadel prováděna pouze odborníkem?