Nezařazené

Máte správnou hmotnost?

Jste žena? Pokud ano, tak si jistě i vy přejete být krásná, mladá, štíhlá, no prostě neodolatelná. Nicméně vše se musí dělat s mírou a nic se nesmí přehánět a jinak tomu není ani v tomto případě. Pokud chcete mít krásnou, zdravou a štíhlou postavu, určitě byste neměla zastávat názor, že hladovění je tou správnou cestou. Ba naopak. Klíčem k dokonalé postavě je pravidelná a správná strava, která je bohatá o vitamíny, minerální látky a tělu prospěšné živiny.

nezdravé jídlo

Pokud si nejste jistí, jestli máte ideální hmotnost, neexistuje nic snazšího, než si to ověřit poněvadž právě k tomuto případu slouží takzvané BMI kalkulačky. Jedná se o online nástroj, díky kterému snadno, rychle a zdarma zjistíte, zda máte podvýživu, ideální hmotnost, nebo nadváhu. BMI výpočet https://www.bmikalkulacka.cz/ provedete tak, že do předem připravených polí zadáte své osobní údaje – jde především o pohlaví, věk, hmotnost a výšku. Pak už jen zmáčknete tlačítko a počkáte, co vám kalkulačka vypočítat. Od výsledné hodnoty by se pak měla odvíjet vaše snaha zhubnout.

zdravé potraviny

Pokud vám vyjde, že jste podvyživená, ale vy se i tak ve svém těle cítíte špatně, je dosti možné, že trpíte nějakou z poruch příjmu potravy. Nejčastěji se jedná o bulimii, nebo anorexii. Tyto dvě nemoci postihují především mladé dívky, nicméně především v poslední době se objevují i u dospělých žen, nebo dokonce i u mužů. Problém s touto nemocí není většinou patrný. Osoby se svůj problém snaží opravdu hodně maskovat a jsou velmi vynalézavé. Nicméně všechny mají jedno stejné – nejí, vyhýbají se jídlu, přehnaně sportují, zvracejí, nebo mají záchvaty jídla.

Pokud nějaký z těchto symptomů u někoho zpozorujete, věřte, že byste měli začít co nejrychleji jednat. Jedná se totiž o nemoc, která může vést až k úplnému kolapsu organizmu, vyčerpání nebo dokonce až ke smrti.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Máte správnou hmotnost?